کد خبر : 92987
تاریخ انتشار : 14 تیر 1391 9:54
تعداد بازدید : 927

میلاد امام زمان (عج) تبریک و تهنیت باد

انتظار، واژه ای که به گوش هر شیعه ای که میرسد به یاد غروب های جمعه می افتد. واژه ای که این روزها در کوی و برزن این شهر بزرگ میتوانیم به سادگی ببینیم. قدم زنان از هر کجا میگذرم نور و نور افشانی شیعیان منتظر را میبینم این روز ها آسمان وطن من بیش از هر جای دیگری روشن است،و آفتاب متعجب از این روشنایی و ماه خجالت زده از این نور.

ماه شعبان پر از شادی برای مسلمانان جهان است، ماهی که شادی اعیادش شیرین تر از هر عید دیگری است، و هر چه به نیمه اش نزدیک تر میشویم این شور و شعف دو چندان می شود.

امام یازدهم،امام حسن عسکری در روز نیمه ی شعبان سال 255 ه.ق در سامرا از همسر خود نرجس صاحب فرزندی شد،تولد این فرزند که آخرین امام از امامان تشیع میباشد از مردم به جز جمعی پنهان ماند.

 امام زمان(عج) بعد از شهادت پدرش در سال 260 ه.ق از دیده ها پنهان گشت و غیبت ایشان هنوز نیز ادامه دارد و همه شیعیان دنیا منتظر بازگشت آخرین فرزند فاطمه(س) میباشند.

فلسفه مهدویت و هدف از ظهور  چیست؟

جهانی که در آن زندگی میکنیم پر از ظلم گشته است، دنیا رو به پایان است؟ نمیدانم، ما فقط مینویسم و عاشقانه از حضرت ولیعصر(عج) میگویم کار ما توضیح فلسفه نیست بلکه توزیع عشق است.

نمیدانم کدامین روز جمعه می آیی، نمیدانم کدامین ظلم را اول ریشه کن میکنی؟ ولی بسیار خوب میدانم که تو نیز از داغ مادرت قلبی داری پر زخم و از داغ حسینت چشمی داری پر خون و برای تمام اینان ذوالفقاری در دست و پا در رکاب ذولجناح روزی می آیی...

در دعای شبانه مان در قنوت نا چیز روزهامان اللهم عجل لولیک لفرج را هیچ گاه فراموش نکرده ایم. پس ای صاحب ما پس ای عدالت خواه عدالت گستر تا کی باید هر غروب جمعه را با چشمان خون بار سر کنیم.

یاد شعر دوست شاعرم افتادم که همیشه تو را ای منجی پادشه خوبان میدانست و میگفت:

(ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی     دل بی توبه جان آمد وقت است که بازآیی)

بسیار شنیده ایم مردانی از سرزمین ما سعادت دیدار جمال مبارکت را داشته اند. بسیار دیده ایم درماندگانی که در پرده غیب آنان را یاری داده ای و می دانیم که نظرت ای صاحب ما هر روز بر ماست.

تولدت بر ما رحمت بوده است و ظهورت بر ما کمال کامل و تمام نعمت است. پس ای حضور بی مرز، ای منجی ،ای صاحب و ای دادرس مستمندان بیا و  شمع عالم روشن بگردان، بیا که دگر چشمان منتظرمان از تاریکی عالم که ظالمان بر همه ساخته اند بسیار پژمرده و خسته است.

بیا که تو باقیمانده بعثت محمد،سکوت علی و عاشورای حسینی.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :