کد خبر : 92909
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1393 4:40
تعداد مشاهدات : 443

روز جهانی موزه و میراث فرهنگی

روز جهانی موزه - گسترش موزه های دنیا و همكاری همه جانبه ی علمی ، فرهنگی و صنعتی، در جهت دستیابی به اهداف فرهنگی از طریق هماهنگ ساختن اقدامات بین المللی و تدوین برنامه هایی مؤثر است كه دارای خطوط اساسی همكاری مشترك و دو جانبه بین مردم و موزه ها در سطح جهانی باشد .
بر اساس همین عقیده،در قطعنامه ی شماره ی پنج ِ دوازدهمین مجمع عمومی كمیته ی بین المللی موزه ها ایكوم (ICOM) كه در 28 مه 1977 میلادی درمسكو برپا شد ، روز 18 مه برابر با 28 اردیبهشت به عنوان روز جهانی موزه ها اعلام شد  و از آن سال در روز جهانی موزه درهمه ی كشورهای عضو ، مراسمی به مورد اجرا گذاشته می شود.

 
دانشکده هنر دانشگاه سوره به مناسبت این روز آرزو میکند تا روزی فرارسد تا هر ایرانی یک موزه دار، هر نقطه از خاک ایران یک موزه و هر اثر هنری و ارزشمند از ایران یک افتخار برای نسل های آینده ما باشد.
این مهم میسر نخواهد شد مگر با خودباوری، ایمان به استعداد و توان ملی، و بیش از آن با مدیریتی صالح و سالم، باشد تا مجددا شاهد فرهنگی باشیم که خاستگاه آن عدالت، شجاعت، عفت و فضیلت باشد. فراموش نکنیم که خاک ایران ریشه هایی از تمدن هشت هزارساله را در خود دارد، بیاییم با همتی دیگر نگذاریم تا این تمدن تنها به یاد، خاطره و تاریخی برای متون و فرزندان ما تبدیل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :