کد خبر : 92131
تاریخ انتشار : 2 آذر 1388 6:23
تعداد بازدید : 3760

چهارمین دوره جشنواره فیلم کوثر/ مسعود نقاش زاده عضو هیات علمی موسسه آموزش عالی سوره:


برگزیده ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم کوثر گفت: کمتر جشنواره ای در دنیا نگاهی مانند جشنواره کوثر به جایگاه زن دارد به ویژه آنکه این رویداد مزین به معنویت حضرت زهرا(س) شده به همین دلیل گرایش های معنوی بر این جشنواره حاکم است.

مسعود نقاش زاده؛ فیلم ساز در گفتگو با خبرنگارفرهنگی حیات، گفت: برگزاری جشنواره ای با محوریت شخصیت زنان و یا فیلم سازان زن از سوی مدیریت فرهنگی کشور خوشحال کننده است.

وی ادامه داد: بخشی از سینمای فرهنگی ما درحوزه ساخت و پردازش فیلم ها و حوزه داستانی که برگرفته ازجهان واقعی است، مربوط به زنان می شود.

این کارگردان با اشاره به جشنواره فیلم کوثر، افزود: کمتر جشنواره ای در دنیا نگاهی مانند جشنواره کوثر به جایگاه زن دارد به ویژه آنکه این رویداد مزین به معنویت حضرت زهرا(س) شده به همین دلیل گرایش های معنوی بر این جشنواره حاکم است.

نقاش زاده درباره سطح کیفی هیات انتخاب و داوری جشنواره، اظهارداشت: دوستانی که برای این جشنواره زحمت کشیده اند با دقت نظر ویژه ای به انتخاب و داوری آثار و حتی مدیریت بخش های مختلف جشنواره اقدام کرده اند.

وی با اشاره به آفت های تهدید کننده یک جشنواره بیان کرد: نکته ای که می تواند آفت تمام جشنواره ها باشد این است که این جشنواره ها بخشی از اعتبار خود را با تشریفات و تجملات به دست آورده و بیش از آنکه جشنواره سینمایی معتبربا گرایش ویژه باشند تبدیل به رویدادی که تنها درترکیب جشنواره های سینمای قرار گرفته اند شود. 

نقاش زاده در پایان گفت: امیدوارم در جشنواره فیلم کوثر به ارزش های فرهنگی و هنری فیلم ها توجه ویژه شود


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :