کد خبر : 92006
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1387 7:6
تعداد بازدید : 5238

رييس موسسه آموزش عالي سوره : استخراج انديشه هاي امام از وظايف دانشگاه ها است

به گزارش روابط عمومي موسسه آموزش عالي سوره، دکتر" محمد روشن " روز سه شنبه در گفت وگو با گروه گزارش ايرنا، ياداور شد : دانشگاهيان بايد به صورت جدي روي دو موضوع کارکنند، نخست استخراج مباني انديشه هاي حضرت امام راحل و دوم اين که اين انديشه ها به نسل جديد و جوان دانشگاهي انتقال پيدا کند .

وي خاطرنشان کرد: امام خميني (ره ) ، رهبر يک جنبش اجتماعي بود که اين جنبش پس از سال ها تلاش و مجاهدت امام و مردم تبديل به انقلاب اسلامي شد و دربهمن ماه 1357 به پيروزي رسيد و توانست بيشترين تأثير را در ايران و پس از آن در منطقه و جهان از خود برجاي گذارد .

اين استاد دانشگاه اظهارداشت : استخراج انديشه هاي امام و ترويج ان در ميان قشر جوان موجب مي شود که پايبندي مردم به ارزشهاي انقلاب اسلامي بيشتر شود و از سوي ديگر عمل صالح مسوولين و نزديکي زندگي انان به سبک وروش زندگي حضرت امام (ره ) نيز در اين امر بسيار موثر است .

وي در مورد ويژگي هاي زندگي حضرت امام گفت :‌ ايشان ضمن حالت پدري نسبت به همه اقشار، گروه ها و مردم به هيچ وجه خود از اصول عدول نمي کردند تا جايي که هيچگاه اجازه ندادند اطرافيان و خويشان ايشان از موقعيت ولي فقيه سوءاستفاده کنند و در زندگي روزمره نيز به حداقل هاي معيشتي اکتفا مي کرد .

روشن افزود : من از همشهريان امام و متولد شهرستان خمين هستم و سال ها پدرم با خانواده امام ارتباط نزديک داشت و از اين رو همواره شاهد بودم که زندگي امام ساده ،‌ بي آلايش ،‌ بدون تظاهرو آکنده از قناعت و با پرهيز از نعمت هايي که حتي براي ديگران حلال و مباح شمرده مي شود، شکل گرفته است. اما متأسفانه در برخي از رده هاي مسوولين رگه هاي تکبر و اشرافگري مشاهده مي شود.

اين استاد دانشگاه ادامه داد : هرچند که تعداد اين افراد بسيار کم است ولي روش اشتباه انان در زندگي و با توجه به مسووليت انان در ميان مردم تاثير بدي دارد از اين رو اين افراد بايد از صحنه تصدي مسووليت هاي اجتماعي و سياسي کنار گذاشته شوند تا مردم روز به روز بر اميدواريشان افزوده شود.

وي در مورد ديدگاه امام در مورد جوانان و دانشجويان افزود :وقتي از امام سئوال شد که شما با اتکا به چه کسي حرکت عليه شاه را آغاز کرديد ،‌ ايشان فرمودند "سربازان من درگهواره ها هستند". نقطه اميد امام و اتکاي ايشان اصولا به جوانان بود و جوانان با درک عميقي که از پير مراد خود داشتند صادقانه و عاشقانه به دنبال ايشان حرکت کردند.

"در اين بين طلاب جوان و دانشجويان بيشترين نقش را ايفا کردند زيرا آنان از هر محافظه کاري به دور بودند. چون نه داراي مال و موقعيت اجتماعي و اداري خاصي بودند که آن را در مخاطره ببينند و نه آنکه دنبال تأمين دنيا و رسيدن به مقام بودند ."

به گفته وي بيشترين شاگردان امام چه در عرصه فقاهت و چه در عرصه هاي مجاهدت هاي اجتماعي را جوانان تشکيل مي دادندو امام بحق براي جوانان جايگاه ويژه اي در نظر مي گرفت وبه نظرات انان اهميت مي داد .

رييس موسسه اموزش عالي سوره در مورد برنامه هاي نوزدهمين سالگرد امام در اين مرکز دانشگاهي نيز گفت : ستادي با عنوان "ستاد ارتحال حضرت امام " در اين موسسه اموزشي تشکيل شده که برنامه هاي متنوعي براي بزرگداشت ايشان تدارک ديده است.

به گفته وي برپايي همايش "انديشه هاي ارتباطي حضرت امام" و مسابقه نقاشي براي کودکان در سالروز ارتحال و در محل مرقد مطهر حضرت امام (ره ) ازجمله برنامه هاي اين موسسه است .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :